ତିନି ତଲାକ ବିଲ୍‍ ସଂପର୍କରେ ବିଜେପି ପ୍ରବକ୍ତାଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ଅଛି ତ? ବିଜେଡି

ତିନି ତଲାକ ବିଲ୍‍ ସଂପର୍କରେ ବିଜେଡି ଦୋମୁହାଁ ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛି ବୋଲି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବକ୍ତା ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ବେଳେ ଉକ୍ତ ବିଜେପି ପ୍ରବକ୍ତାଙ୍କ ଏ ସଂପର୍କରେଥିବା ଜ୍ଞାନକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି । ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟ ସଂପାଦକ ବିଜୟ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଲ୍‍ରେ
କ’ଣ ଅଛି, ତାହା ସେ ଆଦୌ ଜାଣିନାହାନ୍ତି, ନହେଲେ ଏପରି ଉପରଠାଉରିଆ ଭାବେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ନିଜ ଅଜ୍ଞତାର ପରିଚୟ ଦେଇନଥାନ୍ତେ । ଲୋକସଭାରେ ବିଲ୍‍ର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଓ ଦୋଷତ୍ରୁଟି ଆଲୋଚନା କରିବା ସାଂସଦଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଏବଂ ଏହାଫଳରେ ବିଲ୍‍ଟିର ଗୁଣାତ୍ମକ ଗ୍ରହଣୀୟତା ପରିପୁଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ । ବିଜେଡି ଯେଉଁ ସଂଶୋଧନ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛି, ତା’ର ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ରହିଛି ଓ ଏହା ସାଂସଦଙ୍କ ଦୂରଦୃଷ୍ଟିସଂପନ୍ନ ବାସ୍ତବବାଦୀ ଚିନ୍ତନ, ଆକଳନ ଓ ପ୍ରୟୋଗର ପରିଚାୟକ ।

ଏହି ସଂଶୋଧନ ବିଲ୍‍ର ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଉଦେ୍ଧଶ୍ୟ ଓ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଆହୁରି ସ୍ପଷ୍ଟ ଓ ଉପଯୋଗୀ କରାଇବା ବିଜେଡି ସଂସଦୀୟ ଦଳ ନେତା ନିଜର ଦୀର୍ଘ ଅନୁଭବ ଓ ଉପଲବ୍ଧି ଆଧାରରେ ସଂଶୋଧନ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କଥାର ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଉପ-ସଭାପତି ଜଣେ ଓକିଲ ହେବା ସତ୍ତେ୍ୱ ତାଙ୍କର ବିଲ୍‍ ଓ ସଂସଦୀୟ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ସଂପର୍କରେ ସାମାନ୍ୟତମ ଅକଲ ନଥିବା ଏକ ପ୍ରେସ୍‍ ବିବୃତିରେ ଶ୍ରୀ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି ।

Share in top social networks!
Powered By Indic IME