ସତ୍ୟ ନାଡେଲାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘ହିଟ୍ ରିଫ୍ରେସ୍’ ନେଇ ଅନିଲ୍ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା

Microsoft CEO Satya Nadella in conversation with former Indian Cricketer Anil Kumble

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ସିଇଓ ସତ୍ୟ ନାଡେଲା ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘ହିଟ୍ ରିଫ୍ରେସ୍’ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନିଲ୍ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ ଆଲୋଚନା ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଏବଂ ହାରପେର କଲିନ୍ସ୍ର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ସତ୍ୟ ଭବିଷ୍ୟତ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଏବଂ ସମାଜରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ତଥା ଖେଳ ଦୁନିଆରେ ଏହାର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ମତ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ।

‘ହିଟ୍ ରିଫ୍ରେସ୍’ ପୁସ୍ତକରେ ସତ୍ୟ ୩ ପ୍ରମୁଖ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ସମ୍ପର୍କରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଦେଶର ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ର ଓ ସମାଜ ଉପରେ ପଡୁଥିବା ପ୍ରଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଡିଜିଟାଲ ୱାର୍ଲ୍ଡ, ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ୍ ଇଂଟେଲଜେନ୍ସି, କ୍ୱାଂଟମ୍ କମ୍ପୁ୍ୟଟିଙ୍ଗ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଭୃତି ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି ।

ସତ୍ୟ ଓ ଅନିଲ୍ ଏହି ଜ୍ଞାନକୌଶଳର ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ କିପରି କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳରେ ଅନୁଭୁତ ହେଉଛି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ୱାରା କିପରି ଦର୍ଶକ ଓ ଖେଳାଳି ଉପକୃତ ହୋଇପାରୁଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନେ ଆଲୋକପାତ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଅବସରରେ ଚୁମ୍ବକ ଡିଜାଇନିଂ ପ୍ରା.ଲିଃ.ର ସିଇଓ ବିବେକ ପ୍ରଭାକର, ଗୋ କ୍ୱିର ପ୍ରତିÂାତା ତଥ ।ସିଇଓ ବିଶାଳ ଗୋଣ୍ଡାଲ ଏବଂ କ୍ୟାସ୍ କରୋ ଡଟ୍ କମ୍ ଏବଂ ପୁ୍ୟରିଙ୍ଗ୍ ପାଉଣ୍ଡସ୍ ଲି.ର ସହ ପ୍ରତିÂାତା ସ୍ୱାତୀ ଭାର୍ଗବ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

Share in top social networks!
Powered By Indic IME