ବେନାମୀ ସଂଦିଗ୍ଧ ଆକାଉଂଟ ନେଇ ବିଜେଡି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣକୁ ପାଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ କଲା ବିଜେପି

- ବିଜେଡି ଆକାଉଂଟ ନମ୍ବର ୧୦୦୯୧୮୦୫୫୭୩ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରି ନାହିଁ କି ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ଆକାଉଂଟ ସମ୍ପର୍କରେ ଉତର ଦେଇ ନାହିଁ
- ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁÂାନର ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଇ ବିଜେଡି ମୂଳ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ମୁହଁ ବୁଲାଇ ପାରିବ ନାହିଁ
- ସଚିବାଳୟରୁ ବୟାନ ରଖି ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ତୃତୀୟ ମହଲାର କିରାଣୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି

Photo_PC
ନବୀନ ହାବାଲା ଘୋଟାଲା ମାମଲାରେ ଆୟ କର ବିଭାଗର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡିବା ଲାଗି ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ତଥା ରାଜ୍ୟ ସଭା ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମୂଳ ପ୍ରଶ୍ନକୁ ଉତର ନ ଦେଇ ରାଜନୈତିକ ପଇଁତରାବାଜି ବୋଲି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ।
ଶ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଦେବ ସଚିବାଳୟ ଠାରେ ତୃତୀୟ ମହଲାର କିରାଣୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶରେ ବିବୃତି ରଖିଛନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।
ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ଏସବିଆଇ ଉତର ନାମରେ ବିଭ୍ରାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି । ଏସବିଆଇକୁ ବିଜେଡି ଏହାର ଚିଠିରେ କଣ ତଥ୍ୟ ମାଗିଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରତାପ ଦେବ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ।
ବିଜେଡି ତରଫରୁ ଗଣ ମାଧ୍ୟମରେ ବିତର୍କିତ ହୋଇଥିବା ଆକାଉଂଟ ନମ୍ବର ୧୦୦୯୧୮୦୫୫୭୩ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିଜେଡି ଏସବିଆଇକୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗି ନାହିଁ ବା ଏସବିଆଇ ଏହି ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ଆକାଉଂଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ଏହି ଆକାଉଂଟ ନମ୍ବରଟି ବେନାମୀ ଓ ଏହି ଆକାଉଂଟରୁ ବିଜେଡିର ଆକାଉଂଟକୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନସଫର ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ବିଜେପି ଆଜି ଆୟ କର ବିଭାଗର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡିଛି ।
ତଦନ୍ତର ସାମନା କରିବା ପରିବର୍ତେ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁÂାନର ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଇ ମୂଳ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ମୁହଁ ବୁଲାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ।
ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁÂିତ ଏହି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ସଜ୍ଜନ ଶର୍ମା, ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ କାଳନ୍ଦୀ ସାମଲ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପସଭାପତି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ଠାକୁର ରଣଜିତ ଦାସ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Share in top social networks!