ମୋଦି ଓ ନବୀନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିତିରି ବୁଝାମଣା ରହିଛି : ଅମି୍ରନ୍ଦର ସିଂ ରାଜା ବ୍ରାର

ଓଡ଼ିଶାର ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ବିଜେଡ଼ି, ବିଜେପି ଦାୟୀ : ଲୋକନାଥ ମହାରଥି

youthcongress
ଆଜି ପ୍ରଦେଶ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦେଶ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଲୋକନାଥ ମହାରଥିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଲୋୟର ପିଏମଜି, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ “ଯୁବ ଅଧିକାର” ସମାବେଶ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଅଖିଳ ଭାରତ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଅମି୍ରନ୍ଦର ସିଂ ରାଜା ବ୍ରାରଙ୍କୁ ଏକ ବିରାଟ ମୋଟର ସାଇକେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦର ରୁ ସଭାସ୍ଥଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଶ୍ରୀ ବ୍ରାର ତାଙ୍କ ଉଦ୍ବୋଧନରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଭାରତର ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିତ୍ତିରି ବୁଝାମଣା ରହିଛି । ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ପାଖରେ ନବୀନ ଶରଣ ପସିଛନ୍ତି । ମୋଦିଙ୍କ ଚାପ ଫଳରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଚିଟ୍ଫଣ୍ଡ ତଦନ୍ତ ଶିଥିଳ ପଡ଼ିଯାଇଛି । ଯାହାଫଳରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓଡ଼ିଶାର ନ୍ୟାର୍ଯ୍ୟ ଦାବି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାରେ ଅକ୍ଷମ ହେଉଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମୋଦି-ଅମିତ ଶାହା ଯୋଡ଼ିକୁ ଶ୍ରୀ ବ୍ରାର ରାଙ୍ଗାବିଲା ଯୋଡ଼ି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଯୋଡ଼ି ଦେଶକୁ ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଶପଥ ନେବା ସହ ଦେଶରେ ଧାର୍ମିକ ଅସହିସ୍ନୁୂତା ବୃଦ୍ଧିପାଇଁ ଚକ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି ଉଦାସୀନ ରାଜ୍ୟର ବିଜେଡ଼ି ସରକାର ଓ କେନ୍ଦ୍ରର ବିଜେପି ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରୁ ବିପ୍ଳବ କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବସମାଜକୁ ଶ୍ରୀ ବ୍ରାର ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଦେଶ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଲୋକନାଥ ମହାରଥି କହିଲେ ଯେ, ବିଜେଡ଼ି ସାଙ୍ଗରେ ୯ବର୍ଷ ଶାସନରେ ଭାଗୁଆଳି ହୋଇ ବିଜେପି ଦଳ ଆଜି ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଅପାରଗତାର ଅଠା କେବଳ ବିଜେଡ଼ି ମୁଣ୍ଡରେ ବୋଳି ଦେଉଛି । ମୋଦିଙ୍କର ବର୍ଷକୁ ୧ କୋଟି ଓ ନବୀନଙ୍କର ବର୍ଷକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସ୍ୱପ୍ନ କେବଳ ନିର୍ବାଚନୀ ଧୂଆଁବାଣ ଥିଲା । ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବ ସମାଜକୁ ମୋଦି ଓ ନବୀନ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ମିଛ କଥା କହି ଭୋଟ ନେବାପରେ ଯୁବସମାଜର ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି । ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ମୋଦି ଓ ନବୀନ ସରକାରଙ୍କ ଯୁବ ବିରୋଧି ନୀତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୁର୍ବାର ଆନେ୍ଦାଳନ କରିବ । ପ୍ରତାରିତ ଯୁବ ସମାଜକୁ ଏକତ୍ରିତ କରାଯାଇ ରାଜ ରାସ୍ତ୍ରାରେ ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢେ଼ଇ ହେବ । ପିସିସି ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ପ୍ରସାଦ ହରିଚନ୍ଦନ କହିଲେ ଯେ, କୋଟି ବାହାପିଆ ମୋଦି ଓ ଲକ୍ଷେ ବାହାପିଆ ନବୀନଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବ ସମାଜ ଚିହ୍ନିରଖନ୍ତୁ । ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ଆନେ୍ଦାଳନକୁ ତୀବ୍ରତର କରାଯିବ । ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଭୂଆଁ ବୁଲାଇଥିବା ବିଜେଡ଼ି ଓ ବିଜେପି ସରକାରର ପତନ ପାଇଁ ଯୁବ ସମାଜ ଅଣ୍ଟାଭିଡ଼ିବାକୁ ଶ୍ରୀ ହରିଚନ୍ଦନ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ହଜାର ହଜାର ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି ସଭାସ୍ଥଳକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଖିଳ ଭାରତ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଂପାଦକ ଶ୍ରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଢ଼ୀ, ବରିÂ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶ୍ରୀ ଜୟଦେବ ଜେନା, ଶ୍ରୀ ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶ୍ରୀ ଭକ୍ତଚରଣ ଦାସ, ଶ୍ରୀ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟ, ଶ୍ରୀ ତାରାପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି, ଶ୍ରୀ ଦେବାଶିଷ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶ୍ରୀ ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ଜେନା, ଶିବାନନ୍ଦ ରାୟ, ସମୀର କୁମାର ରାଉତରାୟ, ଶରତ ରାଉତ, ଶ୍ରୀ ଗୁରୁପଦ ନନ୍ଦ, ଶ୍ରୀ ଗଣେଶ୍ୱର ବେହେରା, ଶ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, ଶ୍ରୀମତୀ ସସ୍ମିତା ବେହେରା, ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱ ମହାନ୍ତି, ସୁଲୋଚନା ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ବିଫଳ ନବୀନ ସରକାର ଓ ମୋଦି ସରକାରର କଟୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ବିକ୍ଷୋଭରତ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଓ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଗିରଫ କରି ଅଟକ ରଖିଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜୀବ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଆଲୋକ ଲେଙ୍କା, ଅଜୟ ସାହୁ, ସନ୍ତୋଷ ଲେଙ୍କା, ସେକ୍ ଅମିର ମହମ୍ମଦ, ରଞ୍ଜିତ ପାତ୍ର, ସ୍ୱାଗତ କର, ନୀଳମାଧବ ପଣ୍ଡା, ସଂକୁନା କହଁର, ପ୍ରଫୁଲ ଦାସ, ସେକ୍ ସଫିକଉଦିନ୍, ପ୍ରଦୁ୍ୟମ୍ନ ତ୍ରିପାଠୀ,କମଳ ତାଣ୍ଡି, ସ୍ମୃତି ରଞ୍ଜନ ଲେଙ୍କା, ତୁଳେଶ୍ୱର ନାୟକ, ରୁପେଶ ବେହେରା, ଯ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ଆ•ର୍ଯ୍ୟ, ଦେବାଶିଷ ମହାପାତ୍ର, ଇତିଶ ପ୍ରଧାନ, କୃଷ୍ଣ ମହାନ୍ତି, ୟାସିର ନୱାଜ, ବିରେନ୍ଦ୍ର ବାଗ, ବିରଞ୍ଚô ବାରିକ, ପ୍ରତାପ ରାଉତରାୟ, ମାନସ ଆ•ର୍ଯ୍ୟ, ବଟକୃଷ୍ଣ ରାଉତରାୟ, ଲିଙ୍ଗରାଜ ସାହୁ, ମନୋଜ ମହାପାତ୍ର, ପ୍ରବୋଧ ଦାସ, ଭବାନୀ ଜେନା, ପିଣ୍ଟୁ ସାହୁ, ରାକେଶ ସିଂ, ବିଶ୍ୱପ୍ରକାଶ ସାମଲ, ଆଶୁତୋଷ ସ୍ୱାଇଁ, ବିମଳ ବେହେରା, ସତ୍ୟ ସାମଲ, ସ୍ମୃତି ରଞ୍ଜନ ରାଉତ, ଅରଜିତ୍ ଘୋଷାଲ, ପ୍ରେମଜିତ ମହାନ୍ତି, ବଳରାମ ନନ୍ଦ ପ୍ରମୁଖ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

Share in top social networks!