ଯୌନକେଳେଙ୍କାରୀ ରିଷୀ ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡ ଏବଂ ଭୂବନେଶ୍ୱର ମେୟର ସଂପୃକ୍ତ ମାମଲା; ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖ ବୁଧବାର ୧୨ ଘଂଟିଆ ଭୂବନେଶ୍ୱର ହଡତାଲ୍ ଡାକରା

sameerବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୈାନ କେଳେଙ୍କାରୀ ଜନିତ ଇଂଜିନିୟର ଛାତ୍ର ଆଶୁତୋଷ (ରିଷି) ମହାନ୍ତି ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମେୟର ଶ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନାଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପଦରୁ ବହିଷ୍କାର ସହ ଗିରଫ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଦାବୀ କରିଛି । ପ୍ରତିବାଦ ସ୍ୱରୁପ ଆସନ୍ତା ୨୧-୧୨-୨୦୧୬ (ବୁଧବାର) ସକାଳ ୬ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ ଘଂଟା ପାଇଁ ଭୂବନେଶ୍ୱର ହଡତାଲ୍ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଅଛି । ଏହି ହଡତାଲ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ଯାନବାହାନ, ବିଦ୍ୟାଳୟ, ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ବ୍ୟାଂକ, ବ୍ୟବସାୟୀ ପ୍ରତିÂାନ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟମାନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ସୁଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଡାକ୍ତରଖାନା, ଔଷଧ ଦୋକାନ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ରେଳ ସେବା ଭଳି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀକାଳିନ ସେବାକୁ ଏହି ହଡତାଲରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରାରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଅଛି ବୋଲି ଆଜି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅନୁÂିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭୂବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ହରେକୃଷ୍ନ ଖୁଂଟିଆ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ଆଜି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ପୈାରାଂଚଳରେ ଦିନ ୧୦ଟାରୁ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚକାଜାମ୍ ଆନେ୍ଦାଳନ ଡାକରା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ପାର୍ଟିର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତାଙ୍କ ସହ ବହୁ ଜନ ସାଧାରଣ ଜନତା ଏହି ଆନେ୍ଦାଳନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ଉପ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ସମୀର ମହାନ୍ତି ଏହି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱତଃ ପ୍ରଭୁତ ଭାବେ ରାଜ୍ୟର ଜନ ସାଧାରଣ ଏହି ଅନେ୍ଦାଳନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବାରୁ ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଆସନ୍ତା ବୁଧବାର ଭୂବନେଶ୍ୱର ବନ୍ଦ ଡାକରାରେ ସାମିଲ ହୋଇ ସଫଳ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀ, ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ, ବସ ସଂଘ, ଟ୍ରକ ସଂଘ, ଅଟୋ ରିକ୍ସା ସଂଘକୁ ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।
ଆଜି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅନୁÂିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ହରିଚନ୍ଦନ ଓ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର, ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବକ୍ତା ଦିଲୀପ ମହାନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ଅମୀୟ ଦାଶ, ଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରଧାନ, ରତିକାନ୍ତ ଦାଶ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Share in top social networks!