ମନନଶୀଳ ପାରିବାରିକ ପତ୍ରିକା “ମଧୁଲିତା’ର ଏକାଦଶ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ଓ ଜନ୍ମ ବିଶେଷାଙ୍କ ୨୦୧୬ ଉନ୍ମୋଚିତ

ପରିବର୍ତିତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ପରିବାର ଗୁଡିକ ନଷ୍ଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପାରିବାରିକ ପରମ୍ପରା ଓ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ସ୍ନେହ ଶ୍ରଦ୍ଧା ମଧ୍ୟ କମିବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି ମନନଶୀଳ ପାରିବାରିକ ପତ୍ରିକା “ମଧୁଲିତା’ର ଏକାଦଶ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ତଥା ପତ୍ରିକାର ଜନ୍ମ ବିଶେଷାଙ୍କ ୨୦୧୬ ଉନ୍ମୋଚନ ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ
ଏହିପରି ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଅତିଥିମାନେ ।

କବି ନିରାକାର ଦାସଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁÂିତ ପତ୍ରିକାର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବରେ ପ୍ରଥମେ ପତ୍ରିକାର ମୁଖ୍ୟ ସଂପାଦକ ମଧୁଲିତା ପରିଡା ସମ୍ପାଦକୀୟ ବିବରଣୀ ଓ ସମ୍ପାଦକ ମନୋଜ ପରିଡା ନିଜର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଅଭିଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ‘ମଧୁଲିତା’ର ଜନ୍ମ ବିଶେଷାଙ୍କ ୨୦୧୬ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଥିଲା । ତା ପରେ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଡକ୍ଟର ଝାନ୍ସୀ ସିଂହ, ସମାଜ କର୍ମୀ ଶ୍ରୀମତୀ ନମ୍ରତା ଚଢା ଏବଂ ଔପନ୍ୟାସିକା ଇନ୍ଦିରା ଦାଶ ପ୍ରମୁଖ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ଦେଇ ପାରିବାରିକ ସଂପର୍କ ଓ ନାରୀ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ତଥା ଓଡିଶାର ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଘଡେଇ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲୋ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଲେଖକ ତଥା ବାଗ୍ନୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ରଜତ କୁମାର କର ନାରୀ ଅଧିକାର ଓ ଦକ୍ଷତା ସଂପର୍କରେ ନିଜ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଥିଲେ । ଅତିଥି ପରିଚୟ ଓ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ଯୁବ ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ତଥା ଲେଖକ କିଶୁ ଚାନ୍ଦ ପୃଷ୍ଟିା ଏହି ଅବସରରେ ଶଶୀପ୍ରଭା ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମଧୁଲିତା ପିଠା କଟାଯାଇଥିଲା । ଏଥର “ମଧୁଲିତା’ର ବିଶେଷ ସଂଖ୍ୟାଟି ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସଂପର୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଛି । ଶୀର୍ଷକ ରହିଛି ‘ଭାଇ ଭଉଣୀ କହ କାହାଣୀ’ । ନିଜ ନିଜ ଭାଇ କିମ୍ବା ଭଉଣୀଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ୩୫ରୁ ଅଧିକ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି । ତେଣୁ ଏଥର “ମଧୁଲିତା’ ପତ୍ରିକା ସଂଗ୍ରହଣୀୟ ବୋଲି ଅତିଥିମାନେ କହିଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମଧୁଲିତା ପତ୍ରିକା- ପ୍ରିୟପତ୍ନୀ, ମୋ
ମାଆ, ବନ୍ଧୁର ବନ୍ଧନ, ମୋ ବାପା ଏବଂ ଗୁରବେ ନମଃ ଶୀର୍ଷକରେ ବିଶେଷାଙ୍କ ପ୍ରକାଶ କରି ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲା ।

Share in top social networks!