ଜର୍ମାନୀରେ କବି ବାସୁଦେବ ସୁନାନୀଙ୍କ କବିତା ପାଠ

poetଜର୍ମାନୀର ମୁ୍ୟନିକ୍ ଓ ଟୁବିନ୍ଜେନ୍ ସହରରେ ଆୟୋଜିତ ଦୁଇଟି ପୃଥକ ଉତ୍ସବରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଓଡ଼ିଆ କବି ଡ. ବାସୁଦେବ ସୁନାନୀ କବିତା ପାଠ କରିଛନ୍ତିା ଦଳିତ ଚେତନା ଓ ସାମାଜିକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ସମ୍ବଳିତ ସୁନାନୀଙ୍କ କବିତା ବିଦେଶରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଛିା ଗତ ୨୮ ତାରିଖ ଦିନ ଟୁବିନ୍ଜେନ୍ର ହୋଲଡର ହିନ୍ଟମ୍ ହଲରେ ଓ ୨୯ ତାରିଖ ଦିନ
ମୁ୍ୟନିକ୍ର ପାସେଞ୍ଜର ଫାବି୍ରକ୍ ହଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସାମରକ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଡ. ସୁନାନୀ କବିତା ପାଠ କରିଥ#ଲୋ ୨୮ ତାରିଖ ଦିନ ଜର୍ମାନ କବି ଆନ୍ୟା ଉଡ୍ଲର୍, ଉଲ୍ରିକେ ଆଲମଟ୍ ସାଣ୍ଡଠିଗ ଓ ଉଲ୍ରିକେ ଡ୍ରାଏସନ୍ର କବିତା ପାଠ କରିଥ#ବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ କବିତା ଭାରତୀୟ ଭାଷାରେ ମଧ୍ୟ ପାଠ କରାଯାଇଥ#ଲାା ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଡ. ସୁନାନୀଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗଦେଇଥ#ବା କାଶ୍ମୀର କବି ନସିମ୍ସ ଫାଇଆ ଓ ମରାଠୀ କବି ଅରୁଣା ଧେରେ ମଧ୍ୟ କବିତା ପାଠ କରିଥ#ଲୋ ସବୁ ଭାରତୀୟ କବିତାର ଜର୍ମାନ୍ ଅନୁବାଦ ପରିବେଷିତ ହୋଇଥ#ଲାା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜର୍ମାନ୍ କବି ମାର୍କ କବିତା ପାଠ ସଂଚାଳନ କରିଥ#ବା ବେଳେ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସାହିତ୍ୟ, କଳା ଓ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀମତୀ ହେଲ୍ଗେ ନୋଆକ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ସୂଚନା ଦେଇଥ#ଲୋ

୨୯ ତାରିଖ ଦିନ ମୁ୍ୟନିକ୍ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ସାମରକ୍ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଉପରୋକ୍ତ ଭାରତୀୟ କବିମାନେ ଯୋଗଦେଇ କବିତା ପାଠ କରିଥ#ଲୋ ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଉପସ୍ଥାପନା ଓ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥ#ଲାା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାରତୀୟ କଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ରତି ସାକ୍ସେନା ଓ ସାବିତ୍ରୀ ରାଜୀବନ୍ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥ#ବା ବେଳେ ଉତ୍ସବର ଆୟୋଜିକା ଶ୍ରୀମତୀ ଅଗସ୍ତା ଲାଧାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଂଯୋଜନା କରିଥ#ଲୋ

ଜର୍ମାନୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ, ଲାଟିଭିଆ, ଆମେରିକା, ସାଇପ୍ରସ୍, ରୋମାନିଆ, ବୁଲଗେରିଆ ଓ ତୁର୍କି ଇତ୍ୟାଦି ଦେଶର କବି, କଳାକାରମାନେ ସମବେତ ହୋଇଥ#ଲୋ ମୁମ୍ବାଇସ୍ଥିତ ଜର୍ମାନୀର ଗୋଏଥ୍ ଇନ୍ଷ୍ଟିଚୁ୍ୟଟ୍ ଜରିଆରେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିନିଧ#ବୃନ୍ଦ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥ#ଲୋ

Share in top social networks!