ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀରେ “ଆସ ଶିଖିବା ଆମରି ଭାଷାର” ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

intlectsନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଓଡିଆ ବୁଦ୍ଧିଜିବୀ ଫୋରମ “ଦି ଇଣ୍ଟେଲେକ୍ଟସ୍” ତାର ଭାଷା ସୁରକ୍ଷା କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମ “ଆସ ଶିଖିବା ଆମରି ଭାଷା”ର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ଦିଲ୍ଲୀ ଶାରସ୍ବତ ସଙ୍ଘ ପରିସରରେ ଓଡିଆ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ, ଅବିଭାବକ ଓ ସତାଧିକ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପାଳନ କରିଛି୤ ଦିଲ୍ଲୀ ନଗରୀର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବସ ବାସ କରୁଥିବା ଓଡିଆ ଗୃହିଣୀ ମାନେ ତାଙ୍କ ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତିଙ୍କୁ ଓଡିଆ ଭାଷା ସିଖାଇବାରେ ବିଶେଷ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିବା ତଥା “ଦି ଇଣ୍ଟେଲେକ୍ଟସ୍”ର ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ବତଃ ପ୍ରବୃତ୍ତ ଭାବରେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବାରୁ ସଂଘଠନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି୤ ଏଥି ସହିତ ଏହି ଅଭିଯାନକୁ ସମଗ୍ର ଦିଲ୍ଲୀରେ ବସ ବାସ କରୁଥିବା ପ୍ରାୟ ୧୬ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଓଡିଆଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଭାବରେ ପ୍ରସାର କରାଇ ନିଜ ମାତୃଭାଷା ସୁରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛିନ୍ତି୤
ଏହି ଅଭିନବ ଭାଷା ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଦିଲ୍ଲୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀର ହରଗୋବିନ୍ଦ ଏନକ୍ଳେବ୍ ସ୍ଥିତ ଦିଲ୍ଲୀ ଶାରସ୍ବତ ସଙ୍ଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପରିଚାଳିତ କେନ୍ଦ୍ର ତାର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ସଫଳତାର ସହିତ ପୁରଣ କରିଛି୤ ଇତ୍ୟବସରରେ ଏକ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇ ଥିଲା୤ ଉକ୍ତ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ସମାଜସେବୀ ତଥା ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ଆଇନୀ ଜିବୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ବିରଜା ମହାପାତ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି, ସ୍ଥାନୀୟ ଆର.ଡବ୍ଲୁ.ଏ. ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ରୋହିତ ଯାଦବ, ଦିଲ୍ଲୀ ଶାରସ୍ବତ ସଙ୍ଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦୁର୍ୟୋଧନ ପ୍ରଧାନ, ଦି ଇଣ୍ଟେଲେକ୍ଟସ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ୤ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଜୟୀ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଅତିଥିମାନେ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ୤ ଏହି ଅବସରରେ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଭକ୍ତବନ୍ଧୁ ନାୟକ, ଶ୍ରୀମତି ପ୍ରାଚି ଦାସ ଓ ରଶ୍ମିକଳାଙ୍କୁ “ଆସ ଶିଖିବା ଆମରି ଭାଷା” କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ତାଙ୍କର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇ ଥିଲା୤ ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଶାରସ୍ବତ ସଙ୍ଘର ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ସଂଗ୍ରାମ ଧର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ୤ ଉକ୍ତ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ସଫଳ କରାଇବାରେ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠି, ଦିଲ୍ଲିପ ସାହୁ, ଦେବରାଜ ମହାନ୍ତି, ଆଦିତ୍ୟ ମହାନ୍ତି, ସଞ୍ଜୟ ପରିଡା ତଥା ଦି ଇଣ୍ଟେଲେକ୍ଟସ୍ ଓ ଦିଲ୍ଲୀ ସାରଶ୍ବତ ସଙ୍ଘର ସମସ୍ତ ସଭ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ

Share in top social networks!