ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆଠାରେ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ଉଦ୍ଘାଟିତ

MAP-2
ଆଗାମୀ ଗଣେଶପୂଜା ଓ ନୂଆଖାଇ ପର୍ବକୁ ଆଖିରେ ରଖି ଓଡିଶା ହସ୍ତତନ୍ତର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ଉତ୍କର୍ଷକୁ ନେଇ ବୟନିକା ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତମେଳା ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବୟନ,ହସ୍ତତନ୍ତ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନୀ ଛୁରିଆଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଇଡକୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆ ଠାରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ଛୁରିଆ କହିଛନ୍ତି ଉପସ୍ଥିତ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଯେ ଓଡିଶାର ବୟନ କଳା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଯାହା ରାଜ୍ୟର ବୁଣାକାରମାନଙ୍କର ଦକ୍ଷତାକୁ ପ୍ରତିପାଦିତ କରିଥାଏ । ତେବେ ହସ୍ତତନ୍ତ ସାମଗ୍ରୀଗୁଡ଼ିକର ବିପଣନ ସହିତ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବୁଣାକାରମାନଙ୍କ ଅର୍ଥନୈତିକ ଓ ସାମାଜିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ଯୋଜନା ମାନ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଉଛି ।ଏହିଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଆୟୋଜନ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ବଜାର ସୃଷ୍ଟି ସହ ହସ୍ତତନ୍ତର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଆହୁରି ବ୍ୟାପକ ହେବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ଛୁରିଆ ମତପୋଷଣ କରିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟଲ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ବୁଣାକାରମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । କେନ୍ଦ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତ ଆୟୁକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରାୟୋଜିତ ଏହି ମେଳାରେ ରାଜ୍ୟର ୨୭ଟି ଅଗ୍ରଣୀ ପ୍ରାଥମିକ ବୁଣାକାର ସମବାୟ ସମିତି ସମେତ ସେରିଫେଡ୍,ସମ୍ବଲପୁରୀ ବସ୍ତ୍ରାଳୟ ଏବଂ ବୟନିକା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ଦୈନିକ ସକାଳ ୧୧ଟାରୁ ରାତି ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ । ଗତବର୍ଷ ଠାରୁ ବୟନିକା ବିପଣନ ର ନୂତନ ଦିଗନ୍ତ ଗୁଡିକୁ ଆପଣେଇ ନେଇ ଇ-କମର୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପ୍ରଚାଳନ କରିଛି ଯାହାକି ବିକ୍ରୀବଟା ବୃଦ୍ଧିରେ ବେଶ୍ ସହାୟକ ହେବ ।

Share in top social networks!