ନିୟୋଜନ ,ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଓ ତାଲିମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ନିଯୁକ୍ତି ଅଭିଯାନ-୨୦୧୪

untitledରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନିୟୋଜନ ,ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଓ ତାଲିମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ନିଯୁକ୍ତି ଅଭିଯାନ-୨୦୧୪ରମ୍ଭ କରାଯାଉଛି । ଏହା ଆସନ୍ତା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସ ୧୭,୧୮,୧୯ ଓ ୨୦ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ଵରର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ ଦାସବର୍ମା ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଆଜି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦାସବର୍ମା ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ରୂପରେଖ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଆସନ୍ତା ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଦିନ ଅନଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିପାରିବେ । ଏଥିନିମନ୍ତେ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଚାର କରାଯିବା ସହ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଓଡିଶା,ଓଡିଶା ବାହାରର ଓ ବିଭିନ୍ନ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶିଳ୍ପ ଓ ବ୍ୟବସାୟିକ ସଂସ୍ଥାମାନଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯିବ । ଅନ୍ୟୁନ ୩୦୦ ସଂସ୍ଥା ଯୋଗଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ଦିନରେ ବିଟେକ୍,ଏମ୍ ବି ଏ ,ଏମ୍ ସି ଏ ଓ ଫାର୍ମାସୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଏହାର ସୁପରିଚଳନା ନିମନ୍ତେ ବିପିୟୁଟି ର କୁଳପତିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସୁବିଧାର ଉପଯୋଗ କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦାସବର୍ମା ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବୈଠକରେ ବିଭାଗୀୟ ଶାସନ ସଚିବ,ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ,ଯୁଗ୍ମସଚିବ,ବିପିୟୁଟିର କୁଳପତି ଓ କୁଳସଚିବଙ୍କ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

Share in top social networks!