ଉତ୍କଳ ସଙ୍ଗୀତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ନିମନ୍ତେ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି କମିଟି ବୈଠକ

Odishan-MAP-5
ଆଜି ସଚିବାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅଶୋକ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଉତ୍କଳ ସଙ୍ଗୀତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ନିମନ୍ତେ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ବୈଠକରେ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୨୬,୨୭ ଓ ୨୮ ତାରିଖ ତିନିଦିନ ଧରି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ଉପଲକ୍ଷେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଉପରେଖ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ସମାରୋହକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଭାରତର ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଉଦଯାପନ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସ୍ଥିର କରାଗଲା । ଏତଦବ୍ୟତୀତ ଜାତୀୟସ୍ତରର ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା କଳାକାର ଗିରିଶ କନ୍ନଡ,ନାସିରୁଦ୍ଧୀନ ଶାହା,ସୁନୀଲ କୋଠାରି,ପଦ୍ମ ସୁବ୍ରମନ୍ୟମ ଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯିବ । ସମାରୋହ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଗୃହ ମରାମତି,ଦିବଙ୍ଗତ ଓ ଜୀବିତ ବିଶିଷ୍ଟ କଳାକାର ମାନଙ୍କର ଫୋଟୋଚିତ୍ର ସଂଗ୍ରହ,ସ୍ମରଣିକା ପ୍ରକାଶ ,ବିଭିନ୍ନ କମିଟି ଗଠନ,ଆକାଶବାଣୀ,ଦୂରଦର୍ଶନକୁ ସଂଶ୍ଲିଷ୍ଟ କରିବା,ଖାଲିଥିବା ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବା,ମାରଥନ ଦୌଡ,ପଦ୍ମ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିବା କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ,ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଉକ୍ତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏହି ଅବସରରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା,ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଖ୍ୟାତିନାମା ସାଂସ୍କୃତିକ ଦଳଙ୍କୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରିବା,ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଆଦି ଆୟୋଜନସମ୍ପର୍କରେ ବୈଠକରେ ବିସ୍ତ୍ରୁତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ସଂସ୍କୃତି ସଚିବ ଡକ୍ଟର ଅରବିନ୍ଦ ପାଢି,ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁଶୀଲ ଦାସ,ଅତିରିକ୍ତ ଶାସନ ସଚିବ ବିଜୟ ନାୟକ ,ଉତ୍କଳ ସଂସ୍କୃତି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଜେନା,ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଶାସନ ସଚିବ ଇଂ ନଲିନୀ ପ୍ରଧାନ, ମୁଖ୍ୟଜନ୍ତ୍ରୀ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ,ପୋଲିସ ଡେପୁଟି କମିଶନର ନିତିନଜିତ୍ ସିଂହ,ଅଭିନେତା ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଧୀର ମଲ୍ଲିକ,ଇଲିଆନା ସିତାରିଷ୍ଟ,ବଂଶିବାଦକ ମୋହିନୀ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ,ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ ବରଦା ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Share in top social networks!