ଏମ୍ ସି ଏଲ ର କଫିଟେବୁଲ ବୁକ୍ ଉନ୍ମୋଚିତ

download (2)ଭାରତରେ କୋଇଲା ଉତ୍ତୋଳନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହାନଦୀ କୋଲଫିଲଡ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ଏକ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ କହିଲେ ଆତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ । ୧୯୯୨ ମସିହା ଠାରୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ ବହୁବାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇସାରିଛି । ପରିବେଶ ସମ୍ମାନ,ନିରାପତ୍ତା ଆଇନ,ପ୍ରଭୃତି ପାଇବା ସହ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ,ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓ ପାଣିର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ସହ ବନ୍ୟା,ବାତ୍ୟା,ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ରେ ଓଡିଶା ତଥା ଓଡିଶା ବାହାରେ ରାଜ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁଦାନ ସହଯୋଗ କରିପାରିଛି । ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାବଳୀ କୁ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଭାବେ ଏକତ୍ର କରି “ଏମ୍ ସି ଏଲ ର କଫିଟେବୁଲ ବୁକ୍” ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭୁବନେଶ୍ଵର ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପି.ସି ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ଏହି ପୁସ୍ତକକୁ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ର ଶାଖା ପରିଚାଳକ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ପାଢି,ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପାରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ.ଏନ୍.ସହାୟଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସମସ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ.କେ ତିୱାରି,ଯେ.ପି ସିଂ,ଡାକ୍ତର ଅଶୋକ କୁମାର,ଅବଦୁଲ କାଲାମ,ବିକେ ସକସେନା,ଜି.ଡି ବର୍ମା,ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ସେକ୍ରେଟେରୀ ଏ.କେ ସିଂ ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୁସ୍ତକଟିକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏ.ଏନ୍ ସହାୟ କହିଥିଲେ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁସ୍ତକଟିକୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଭାବେ ସମିତ ପୃଷ୍ଠା ଭିତରେ ଏମ୍ ସି.ଏଲ ର ସମସ୍ତ ବିଷୟ ବସ୍ତିକୁ ସୁଚାରୁରୂପେ ପ୍ରତିପାଦନ କରିପାରିଥିବାରୁ ଲେଖକ,ପ୍ରକାଶକ,ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଓ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ସାଧୁବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ ।

Share in top social networks!